Wizualizacje 3D nieruchomości – czym są i dlaczego każdy deweloper powinien takie posiadać?

Co to jest wizualizacja 3D?

Wizualizacje 3D nieruchomości to fotorealistyczne odwzorowanie przestrzeni w trójwymiarze, uwzględniające nawet najdrobniejsze detale, takie jak np. sposób załamywania się światła i cienia na danej powierzchniach. Graficy komputerowi, którzy specjalizują się w wizualizacjach 3D, wykorzystują w swojej pracy profesjonalne, dedykowane narzędzia, które dają im niemal nieograniczone możliwości projektowania i edytowania obiektów i ich grup, w tym zmiany ich barwy czy faktury. Firmy z branży deweloperskiej chętnie wykorzystują wizualizacje architektoniczne do promocji i sprzedaży nowych inwestycji, zanim ich budowa zostanie ukończona. Pozwalają one bowiem na zaprezentowanie potencjalnym klientom, jak będzie wyglądało osiedle i jego bliska okolica z lotu ptaka, jakie technologie i materiały wykończeniowe zostaną wykorzystane do jego realizacji, a nawet jak mogą wyglądać sugerowane aranżacje wnętrza oferowanego lokalu mieszkalnego lub usługowego. 

Zalety wizualizacji 3D mieszkań

Wizualizacje 3D mieszkań pełnią rolę wirtualnych mieszkań pokazowych, umożliwiając deweloperom atrakcyjną prezentację wybranego lokalu i jego wyjątkowych walorów (dwupoziomowej kondygnacji, drewnianej stolarki okiennej, dużego ogrodu lub tarasu z widokiem na miasto). Doskonale dopełniają ofertę sprzedaży inwestycji, przedstawiając nieruchomość jako funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Są szczególnie istotne dla inwestorów koncentrujących się na klientach segmentu premium, których niełatwo przekonać do zakupu mieszkania operując wyłącznie na banalnym i pozbawionym wyrazu rzucie architektonicznym. Stanowią one również nadzwyczajnie skuteczny materiał reklamowy, a jego wykorzystanie w mediach tradycyjnych i elektronicznych to kluczowy element działań marketingowych wielu deweloperów.  

Klienci, którzy rozważają nabycie nieruchomości na wczesnym etapie realizacji inwestycji, za sprawą wizualizacji 3D poznają potencjał aranżacyjny wybranego mieszkania. Mogą dowiedzieć się z nich, jak najlepiej wykorzystać powierzchnię i układ pomieszczeń oraz jak wyglądałoby w pełni wykończone wnętrze, wyposażone i udekorowane zgodnie z aktualnymi trendami lub nawet ich indywidualnymi preferencjami. Dzięki temu nie muszą polegać wyłącznie na własnej wyobraźni. Wizualizacje czynią z wizyty na stronie internetowej inwestycji (lub w stacjonarnym biurze sprzedaży) inspirujące doświadczenie, ułatwiając zarówno podjęcie decyzji o zakupie, jak i późniejszą współpracę z projektantem wnętrz.

Elementy niezbędne wizualizacji 3D dla dewelopera

O czym należy pamiętać, projektując wizualizacje 3D dla inwestycji budowlanych? Głównym założeniem dewelopera i jego strategii komunikacji marketingowej, jest dotarcie do określonej grupy docelowej. Dlatego też wizualizacje 3D powinny obrazować to, czego w nieruchomości poszukują potencjalni klienci. Ekskluzywne, prestiżowe inwestycje powinny reklamować wyjątkowe rozwiązania architektoniczne (zachwycające bryły budynków, fasady wykonane z naturalnego kamienia, panoramiczne okna czy starannie zaprojektowaną zieleń na terenie osiedla), jak również luksusowe wnętrza oddające status przyszłych właścicieli (najwyższej jakości materiały wykończeniowe, designerskie meble i dodatki). 

Jeżeli deweloper kieruje swoją ofertę do rodzin z dziećmi, wśród wizualizacji powinien znaleźć się pokój dziecięcy i plac zabaw w części wspólnej osiedla. Dla ludzi biznesu bardziej atrakcyjna będzie z pewnością wizualizacja przedstawiająca wygodny gabinet, okazały taras, na którym właśnie odbywa się spotkanie towarzyskie czy elegancka recepcja z usługami concierge. Inwestor, którego oferta jest bogata pod względem powierzchni i układów lokali, powinien zaprezentować wizualizacje wnętrz mieszkań o różnych parametrach i atutach, by trafić do możliwie najszerszego grona potencjalnych klientów. 

Integralną częścią oferty sprzedaży nieruchomości powinna być wizualizacja architektoniczna osiedla, jego układu zabudowy i najbliższego otoczenia. To w niej można wyeksponować doskonałą lokalizację (w pobliżu terenów zielonych lub w samym sercu miasta) i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni.  Wizualizacja osiedla pokazuje, jakie udogodnienia do wyłącznej dyspozycji mieszkańców znajdują się na terenie inwestycji. Może to być imponujący ogród ze strefą rekreacyjną, SPA z basenem, siłownia czy dodatkowy parking naziemny. Do popularnych wizualizacji 3D należy także widok nieruchomości z perspektywy mieszkańca, na którym widać bryłę budynków, wykończenie elewacji oraz usytuowanie balkonów, tarasów i ogrodów.

W materiałach marketingowych często wykorzystuje się widok osiedla o różnych porach dnia, szczególnie jeśli jego ozdobą jest klimatyczna instalacja świetlna.     

Przykłady wizualizacji 3D nieruchomości

wawer park wizualizacje 3d
Wizualizacja wewnętrzna inwestycji Wawer Park

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze marketingowej firm z branży deweloperskiej, a wśród naszych realizacji znaleźć można wiele wyjątkowych projektów wizualizacji 3D stworzonych na potrzeby promocji (w mediach tradycyjnych i elektronicznych) i wsparcia sprzedaży nowo powstających przedsięwzięć budowlanych. Są to zarówno wizualizacje architektoniczne osiedli, jak i wybranych przez inwestora wnętrz. W naszym portfolio znajdują się grafiki 3D zaprojektowane dla prestiżowych apartamentowców i willi, jak Wawer Park i Rumiana House II w Warszawie, Lipova Living w Konstancinie-Jeziornej czy Cisova Park w Stanowicach koło Wrocławia. 

tworcza home wizualizacja
Wizualizacja zewnętrzna inwestycji Twórcza Home

Chcesz, by Twoja inwestycja została przedstawiona w atrakcyjny sposób, dzięki czemu zwiększysz poziom sprzedaży? Napisz do nas na adres kontakt@iamfordeveloper.pl. W I AM FOR DEVELOPER tworzymy strony internetowe dla deweloperów, wizualizacje 3D nieruchomości, kampanie reklamowe oraz zajmujemy się wsparciem biura sprzedaży. 

Zaufali nam

Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam
Zaufali nam

Dowiedz się jak zwiększamy wartość inwestycji deweloperskich oraz generujemy wysokiej jakości leady sprzedażowe

Bezpłatna konsultacja
Kontakt